Bilişim Teknolojileri

Bu Kulübe Sadece 2. Sınıf Öğrencileri Kayıt Olabilir.
(diğer kulüpleri incelemek için sol menüden seçim yapabilirsiniz. Lütfen bu kulübün özel şartlarını okuyunuz.) 
 

Kulüp Başvuruları Kapatılmıştır.

Kulübü tercih eden öğrenciler bilgisayar kullanma becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra teknoloji araçlarını ders çalışma tekniği olarak uygulama olanağı bulurlar. Bu kulüpteki öğrencilere bilişim sektöründeki değişik iş kollarındaki becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.
 
Kulübün hedefi; “Bilişim Teknolojileri”nin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde, öğrencilerimizi; teknolojiye hakim, gelişmeleri yakından takip edebilen ve bu bilgileri tüm derslerinde aktif olarak kullanabilen, geleceğin teknolojilerini şimdiden öğrenen bireyler olarak yetiştirmektir. “Bilişim Teknolojileri Kulübü”nde sürekli uygulamaların yapıldığı aktif öğrenme yöntemleri kullanılır.
 
Kulübün Tanımı
 
Bilgisayar kulübü öğrencilerin derslerde öğrendiklerinden farklı olarak bilgisayar dünyasında sıkça karşılaşabilecekleri programları kullanma ve bu programlar ile ürünler ortaya koyabilmelerini hedeflemektedir.
 
Kulübün Amacı
 
Bir web sitesi hazırlanırken hangi programlara ihtiyaç duyulur? Nasıl kullanılır ve yapılan site internette ne şekilde yayınlanır, internette surf yapmanın incelikleri ve belirli internet programlarının kullanımını sağlar.
 
Öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olduklarında iyi birer bilgisayar okur yazarı olabilmek, içinde bulunduğumuz bilgi çağında teknolojiye hakim olabilmek ve günlük yaşantınızda bilgisayardan en üst düzeyde faydalanmalarıdır.
 
Kulübün Etkinlikleri
 
I. Kademe Kulüp öğrencilerine on parmak yazı yazma, programları iyi derecede kullanabilme, problemleri çözebilme ve algoritma kurabilme becerileri kazandırmak.
 
 

 

Kulüp Öğretmeni: Erkan Şalva