Origami - Kirigami

ORİGAMİ

Origami, Japon kağıt katlama sanatıdır. Japonca’da “ori” katlama,”kami” kağıt demektir. Kare şeklindeki kağıtlardan çeşitli objeler yaratılır.Başta Kuş, hayvan,çiçek, kutu gibi gelenksel motifler olmak üzere dünyada var olan herşeyi origami olarak şekillendirmek mümkündür. Origami’yi diğer kağıt sanatlarıyla ayıran özelliği ise, kağıdı sadece katlayarak bir eser haline getirmesidir. Genelde makas ve yapıştırcı kullanılmaz.

Çocukların matematiksel yeteneği ve yaratıcılığını geliştirmek için origami en ideal faaliyettir.
 
Öğrencilerin el becerilerini, yaratıcılıklarını geliştirmek hem eğlenmelerini sağlamak hem de algılarının çok daha fazla paritikleşmesine katkıda bulunmaktır.
 
Modeli izlerken uygulama becerilerini geliştirebilirsin. Kağıdı katlayarak üretkenliğini artırabilir, dikkatini yoğunlaştırabilir.
 
Origami Çalışmasının İçeriği;
Kağıdı katlayarak önce küçük kağıtlarla, sonra büyük kağıtlarla çalışmalar yapacak, ürünlerini ve yaratıcılıklarını sergiler kurarak göstereceklerdir.
 
Kulübün Amacı
 
Öğrencilerin el becerilerini, yaratıcılıklarını geliştirmek hem eğlenmelerini sağ­lamak hem de algılarının çok daha fazla paritikleşmesine katkıda bulunmaktır.
 
Neden Bu Kulübü Seçmelisin?
 
Modeli izler­ken uygulama becerilerini geliştirebilirsin. Kağıdı katlayarak üretkenliğini artırabilir, dikkatini yoğunlaştırabilir.
 
Kulüp Çalışmasının İçeriği
 
Kağıdı katlayarak önce küçük kağıtlarla, sonra büyük kağıtlarla çalışmalar ya­pacak, ürünlerini ve yaratıcılıklarını sergiler kurarak göstereceklerdir.
 
Kulübün Özel Şartları
 
Kulübe katılmak isteyen öğrencilerinin kağıtla uğraşmayı sevmesi, üretken ve sabırlı olması gerekmektedir.
 
 
 

KİRİGAMİ

Öğrencilerin el becerilerini ve el kaslarını geliştirmek hem eğlenmelerini sağlamak hem de algılarının çok daha fazla açılmasına katkıda bulunmaktır.

Kağıdı keserek üretkenliğini artırabilir, dikkatini yoğunlaştırabilir, parmaklarını daha da geliştirebilir.
 
Kirigami çalışmalarının İçeriği
Kağıdı keserek önce küçük kağıtlarla, sonra büyük kağıtlarla çalışmalar yapacak, ürünlerini ve yaratıcılıklarını sergiler kurarak göstereceklerdir.
 
Kulübün Amacı
 
Öğrencilerin el becerilerini ve el kaslarını geliştirmek hem eğlenmelerini sağ­lamak hem de algılarının çok daha fazla açılmasına katkıda bulunmaktır.
 
Neden Bu Kulübü Seçmelisin?
 
Kağıdı keserek üretkenliğini artırabilir, dikkatini yoğunlaştırabilir, parmaklarını daha da geliştirebilir.
 
Kulüp Çalışmasının İçeriği
 
Kağıdı keserek önce küçük kağıtlarla, sonra büyük kağıtlarla çalışmalar ya­pacak, ürünlerini ve yaratıcılıklarını sergiler kurarak göstereceklerdir.
 
Kulübün Özel Şartları
 
Kulübe katılmak isteyen öğrencilerinin kağıtla uğraşmayı, kağıdı kesmeyi sevmesi, üretken ve sabırlı olması gerekmektedir.